close

Hlavní menu

             

Pomozte rozsvítit život nevidomých

Noční běh pro Světlušku v Brně

Brněnský park Lužánky se těší na vaši hojnou účast v rámci nočních běhů pro Světlušku...

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku v Praze

Tradiční pražská zastávka Světlušky ve Stromovce se blíží. Už máte svou registraci? Startujeme již ve čtvrtek 20 dubna 2017. A Hannah u toho bude také.

celý článek

Hannah Pilsen Trail

Můj první trailový půlmaraton

Fanoušek Hannahu se s námi podělil o své zážitky a pocity z prvního letošního běhu v přírodě Hannah Pilsen Trail

celý článek

Hannah Grant podporuje

DiscoverNow / Laponsko

Lákali nás na skialpy do Krkonoš. Lákali nás na freeride do Alp. Na běžky na Modravu. My jsme ale řekli ne. Už od srpna jsme totiž měli v kapse letenky do Rovaniemi. No dobře, neměli jsme je v kapse, ale v PDF souboru v mailu.

celý článek

Poskládej si svůj závod

Hannah EPO Survival 2017

Co děláte 13. 5. 2017 ve 3 hodiny ráno? Spíte? Vracíte se z večírku? A co spolu s dalšími outdoorovými blázny vyběhnout na 13-hodinový závod? V Dobronicích u Bechyně přesně v ten moment startuje šestý ročník přírodního víceboje dvojic!

celý článek

Vydařený

Hannah Pilsen Trail na Radči

V sobotu 1.4. ve Volduchách odstartovala série trailů v přírodě 2017 svým prvním závodem Hannah Pilsen Trail Radeč. Závodu se za krásného jarního počasí zúčastnilo 200 běžců, kteří dávají přednost běhům v přírodě.

celý článek

První závod se blíží

Hannah Pilsen Trail 2017

Seriál běhů v přírodě Hannah Pilsen Trail vstoupí první dubnovou sobotu do svého třetího ročníku závodem na Radči.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Winter Carrots/ Klid před bouří

...týden do startu závodu Patrouille des Aiguilles Rouges Je pátek večer. Sedím ve vlaku domů. Místo toho, abych zavřela oči, zkoumám každou vrstevnici v kvalitních švýcarských online mapách. Trať z Zermattu do Arolly znám v té mapě už téměř nazpaměť. Zkoumám výškový profil, sklon svahu. Střídavě přepínám okno s mapou na to druhé s předpovědí počasí. Co když se to za těch 5 minut změnilo? Přece všichni dobře ví, jak rychle se dokáže změnit počasí v horách…

celý článek

Běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku 2017

I letos jsme hrdým partnerem NOČNÍCH BĚHŮ PRO SVĚTLUŠKU, a proto bychom vás rádi pozvali na některý ze čtyř závodů v českých městech. Budeme tam s vámi!

celý článek

Lyžování nevidomých

MČR (IPCAS)

Ahoj všem příznivcům alpského lyžování. Mám tu pro Vás zprávu z víkendového otevřeného MČR (IPCAS), které se konalo v Rokytnici nad Jizerou.

celý článek

Hannah podporuje

DiscoverNow/ Finsko

Viděli jsme spoustu fotek Finska focených v létě a byly nádherné. Ještě hezčí však byly zimní fotky, kterých bylo mnohem méně, neboť v tomto období je Skandinávie o poznání nedostupnější. A když je něco nedostupné, tak je to jako dělané pro DiscoverNow.

celý článek

Olympionička testuje Hannah

Adéla Bruns

Všude kolem zní výprodeje zímních kolekcí, po sněhu již někde ani památky, ale pro nás zima ještě neskončila! Nechali jsme otestovat ze současné kolekce dámský lyžařský set Hannah držitelce bronzové medaile z LOH 2012 - Adéle Bruns. Adéla je bezpodmínečně výbornou sportovní střelkyní v puškových disciplínách, ale rozhodně se řadí i mezi nadšené sportovní lyžařky. Přečtěte si jak ohodnotila dámskou lyžařskou bundu Lauren a kalhoty Tibi.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Winter Carrots

Upozorňuji, že následující článek je psaný se smyslem pro humor mně vlastním. Nekladu si za cíl zesměšnit nikoho kromě mě samotné. Postavy vystupující v textu nejsou smyšlené a celý příběh je založen na skutečné události, která se stala, resp. stane. Přesně před rokem jsem zahájila svou erasmovskou expedici v Nantes. Vrchol Nanta Erasmy byl úspěšně zdolán na konci května 2016 – můj výstupový článek tady. Začátek letošního roku si pluje tak trochu na podobné vlně. Řekla bych ale, že výlet, který mě čeká, bude větší výzvou z toho sportovního hlediska. S Klárkou, zarytou vágusačkou, lyžařkou a bláznem v jedné osobě se totiž v březnu chystáme na legendární skialpový závod ve Švýcarsku – Patrouille des Aiguilles Rouges 2017.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Kamerunu do Čadu a zpět

Když k nám přijel na schůzku Pavel Zoubek, zaujala nás touha mladého Čecha po Africe a snaze jí pomoci. Původně jeho cesta měla směřovat do Konga. Tam ale bohužel nedostal povolení. Jenže když chcete, tak si prostě nějaký cílo najdete. A pro Pavla to byl nakonec Kamerun a Čad. A proto si nyní můžete přečíst skvělý příběh o sázení stromků, stavbách včelích úlů, stopování slonů a taky o tom, že po takové cestě můžete klidně skončit i v nemocnici...

celý článek

Cesta za závodní kariérou

Oblékáme tým zrakově postižených lyžařů

Milujeme sport. Milujeme lyžování. A protože přesně tohle je to, co miluje i tým zrakově postižených lyžařů, rozhodli jsme se je podpořit a poskytli jim lyžařské bundy a kalhoty Hannah. A věřte, že lyžování se zhoršenými zrakovými podmínkami není vůbec snadné. Přečtěte si více o soutěžní kariéře celého týmu zrakově postižených lyžařů, kteří zahájili svůj první ročník reprezentace České republiky na mezinárodních soutěžích.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Vertical Freaks/ Pik Lenina

Naše výprava začíná v pátek 22.7.2016 na letišťním parkovišti v Praze. Zde přetváříme neforemnou hromadu bagáže na 3 kompaktní útvary s popruhy pomocí smršťovací fólie. To nás vysiluje natolik, že hned po pasové kontrole zapadneme do první hospody v odletové hale. Samotný let proběhl v pohodě, i to pivo, co tam měli, nebylo špatný. V Istanbulu nebyl k vidění sebemenší náznak puče, který zavřel tamní letiště minulý týden a který nám vlil trochu nervozity a napětí do krve, jestli vůbec někam odletíme.

celý článek

Hannah Grant podporuje

No Limits Himalaya 2016

Ranní rozbřesk ozařuje vrcholy hor lemující rozlehlé údolí, slunce rozpouští poslední zbytky sněhu na hřebenech. Je ráno 11. srpna a na letišti v Lehu právě přistála skupina No Limits Himalaya, tvořená 9 studenty, vozíčkářem Honzou Krauskopfem a několika dalšími členy podpůrného týmu. Celkem se zde sešlo 15 dobrodruhů s cílem posunout limity nejednoho z nás. K tomuto účelu jsme vybrali jedno z nejmagičtějších a zároveň pro život nejobtížnějších míst, Himálaj.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Rumunské víly

Stopem do Rumunska... Bylo to jako setkání z filmu. Byl listopad a obě jsme seděly v kavárně, kde byly stolečky blízko u sebe, takže bylo snadné se zaposlouchat do cizího rozhovoru.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Přeběh korsické GR20

Když ve slově KORSIKA změníte čtyři písmena a tři uberete, dostanete slovo ŠUTR, což jistě stojí za povšimnutí. A teď pozor! Když ve slově GR20 změníte dvě písmena, dvě číslovky a dalších dvanáct písmen přidáte, vznikne slovo SEBETRÝZNĚNÍ. A to už nemůže být náhoda!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Ondřej na Islandu

Nazdar přátelé! Jmenuji se Ondřej, je mi 24 let a jsem z malé vesničky Štěpánov (pro místní Špenátov) kousek od Olomouce! Co se studií týče, už nějakou dobu „kreslím domečky“ na brněnské stavební fakultě a jak se říká – už pomalu stříhám metr a co nevidět ze mě bude inženýr.

celý článek

Festival Obzory 2016

Přijďte rozšířit své obzory! 12. – 13. 11. 2016 na Filozofické fakultě UK v Praze

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi na Aljašku/ Je to za námi

Tři týdny uběhly jako voda a Aljaška je za námi. Report ze samotné Aljašky je dost obsáhlý a tak jsem se ho rozhodl rozdělit na dvě části. Dnes tedy ta první část.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Neseď doma

Když mi bylo 19 let, naprosto mě ubíjelo vidět své vrstevníky, jak tráví letní prázdniny doma na zadku, nebo v nejbližším okolí domu. Na otázku proč něco nepodniknou (klidně i se mnou) mi bylo vysvětleno, že na to prostě nemají peníze, že cestování je moc drahé. Rozhodl jsem se tedy, že každý rok podniknu aktivní dovolenou, ve které poznám maximální počet nových míst, za co nejkratší čas a co nejmenší obnos peněz. Tuto sérii vícedenních výletů jsem pro své vlastní potřeby nazval jako projekt „Neseď doma“. První dva roky jsem obětoval poznávání své rodné vlasti – České republiky. Dle mého názoru je třeba nejprve poznat vlastní zem, než se rozutečeme do světa, být alespoň trochu hrdí na místo, odkud pocházíme. V roce 2014 jsem tak šel dva týdny pěšky z města Tábor, přes jižní Moravu až do mého rodného Havířova. Cesta mě vyšla celkem asi na 3000 a poznal jsem spoustu krásných míst. V roce 2015 jsem na tento výlet navázal a celou Českou republiku objel vlakem za dva týdny a dokončil tak poznávání své vlasti. Již toto léto začal vznikat plán na letošní léto.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi na Aljašku/ frčíme po highway

Ahoj všem příznivcům Hannah! Frčíme právě po slavné Alaska Highway a strašně si to užíváme. Z Čáslavi na Aljašku jsem vyrazil právě před dvěma týdny a třemi dny. S Michalem jsme se setkali v Bostonu, jak bylo domluveno a mohli společně vyrazit do Arizony vyzvednout naše auto. Z městečka Flagstaff jsme naším (na dva měsíce) Dodgem vyrazili na sever.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Přechod Šumavy s Rozárkou

Ahoj! Jmenujeme se Julka, Jirka a Rózič a chtěli bychom Vám představit náš skromný projekt - Přechod Šumavy s Rozárkou.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Po ferratách do Monte Carla

Je neděle odpoledne a někteří z nás v žaludku stále pociťují včerejší svatbu, ale nedá se nic dělat, máme spoustu práce. Batohy z tábora na Lipně házíme do pračky, čisté krosny s novým oblečením a lezeckým vybavením do kufru. Poté se vydáváme společně na nákup jídla pro celou expedici, v akci jsou zrovna vepřové konzervy. O čtrnáctidenním jídelníčku je tedy velmi rychle rozhodnuto. Konzervy doplňují těstoviny a ovesná kaše. Velkým kamarádem se stává také krabice mysli tyčinek. Jo… a taky kečup (na kečupu se vyplatí nešetřit, zachrání snad všechno :D) Další zastávkou je bankomat - naivně vybíráme každý něco okolo 150eur a 3000Kč posíláme na řidičův účet (prý za to bude platit benzín). Auto je nachystané a my jdeme domů. Protože hned v pondělí chceme jít první ferratu, budíček nařizujeme na "příjemné" 4hodiny ráno. Naše pochroumaná skupinka ospalců sedá do vozidla a výprava může začít. Honza se ujímá postu řidiče, Hanča je mu po celou cestu oporou na místě spolujezdce a Martin s Rosičem to celý krejou odzadu. Honza startuje, Hanča usíná… je to tady – vyrážíme.

celý článek

Hannah Grant podporuje

DiscoverNow/ Albánie

Albánie. Země sousedící s chorvatským letním hnízďištěm miliónů Čechů. I přes tuto blízkost však budí jen nevelký zájem. Může za to skutečnost, že se země nachází v nešťastném mlhovém oparu, který je složený z nedostatku informací o Albánii, předsudků a nekvalitní infrastruktury. Země tak na své objevení a příjmy z turismu stále čeká, na druhou stranu zůstává uchráněna před negativními následky z toho plynoucí.

celý článek

Krkonoše

Hannah obléká Luční boudu

Rozhodli jsme se uzavřít spolupráci s tak významným krkonošským bodem, jakým je nejen Luční bouda, ale zároveň i Labská bouda. Kde jinde lépe využít Hannah produkty než právě tam.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Expedice Hi#Hawaii

Expedice byla zásobena Hannah produkty, které budou testovat. Budeme vás průběžně informovat a vy se tak dozvíte, která místa navštívili a jestli naše produkty obstály...

celý článek